اخبار

مصاحبه ویژه نامه ماکارونی با آقای شریفی

تولید آرد ماکارونی به دلیل کیفیت خاص آن از نظر فرایند تولید نیازمند کیفیت بالای گندم از نظر رنگ و گلوتن به همراه تجهیزات و ماشین آلات بروز جهت تولید انواع آرد ماکارونی طبق تقاضای بازار می باشد.


عدم تمایل اغلب کارخانجات جهت تولید آرد ماکارونی شامل 2 بخش زیر می باشد.


الف – عدم دسترسی به گندم مناسب و دانش فنی و تجهیزات و ماشین آلات بروز ؛


ب – عدم تقاضای بازار از کارخانجات با توان تولیدی بالا ؛


با توجه به تکنولوژی به کار رفته در بخش تولید انواع آرد در کارخانه آرد زرین خوشه هشتگرد ، این مجموعه توان کافی جهت تولید انواع آرد را دارا می باشد لیکن به دلیل تقاضای بازار و مشتریان تولیدات این شرکت شامل آرد نول ماکارونی و سمولینا ماکارونی در بخش تولید آرد ماکارونی می باشد.


حمایت و درخواست های مورد نیاز به طور کلی در سه بخش زیر خلاصه می گردد :


الف) تولید گندم مناسب از لحاظ حجم تولید و کیفیت آن و میزان پروتئین و گلوتن از عوامل اصلی به شمار می رود.


ب) کمک به توسعه تکنولوژی و دانش فنی کارخانجات آرد جهت به روز رسانی مشخصات تولید از لحاظ فنی و تکنیکی جهت رقابت با رقبای خارجی در تولید با کیفیت آرد بایستی انجام گردد. این امر نیازمند حمایت های مالی شامل تخصیص ارز مناسب و اعطای تسهیلات بلند مدت جهت بهینه سازی و حمایت های معنوی شامل تبلیغات توسعه غذایی جهت سوق جامعه به سوی استفاده و مصرف مواد خوراکی استحصالی از گندم می باشد.


ج) حمایت و کمک لازم به صاحبان صنایع غذایی برای تولید بهتر و هر چه بیشتر انواع ماکارونی و سایر مکمل های غذایی به همت دانش علمی ، هر روز به صورت نوآوری در دنیا عرضه می شود.

ﺳﻪشنبه ۴ آذر ۱۳۹۳