اخبار

دولت امسال درمورد تغيير قيمت گندم ،آرد و نان تصميم گيري مي كند

رئيس سازمان حمايت از تصميمات جديد براي تغيير قيمت نان خبر داد و با اعلام اينکه هنوز بحث مرحله سوم هدفمندي يارانه ها در ستاد هدفمندي مطرح نشده است، گفت: وضع کالاهاي اساسي بسيار مطلوب است و بنابر آن است تا نياز شب عيد از طريق توليدات داخلي تأمين شود.

سيد جواد تقوي در گفتگو با تسنيم درباره مصوبه ستاد هدفمندي يارانه‌ها مبني بر اولويت بندي کالاها درمرحله دوم هدفمندي اظهار داشت: بحث اين مصوبه درارتباط با پايش قيمت محصولات براي مديريت قيمت کالاهاي اولويت بندي شده بود.وي با اشاره به اينکه گروه‌هاي کالايي مختلف مورد بررسي قرار گرفته و آن دسته که استحقاق تغيير دارند با تصميم ستاد تنظيم بازار مي‌توانند تغيير قيمت را لحاظ کنند، افزود: شرايط تأمين و ذخيره سازي کالاهاي اساسي بسيار مناسب است و بازار آرامش خوبي را دارد و شيب تورم روند نزولي به خود گرفته است.

 

رئيس سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليد کنندگان درباره تأمين کالاهاي اساسي هم به ارائه توضيحاتي پرداخت و افزود: بحث واردات منتفي نيست و تا آخر سال تمامي ذخاير به‌خوبي در اختيار است و درکنار آن تصميم‌هايي براي کالاهايي که تقاضا براي آنها در زمان نوروز دچار تغيير مي‌شود، اتخاذ شده است و تأمين آنها بر پايه توليدات داخلي صورت مي‌گيرد.

 

وي درباره قيمت نان، گندم و آرد تأکيد کرد: گندم، آرد و نان به‌عنوان کالاهاي استراتژيک محسوب مي‌شوند و نزديک به 30 ماه است که در اين بخش تغييري در قيمت روي نداده است و دولت تمامي توان خود را به کار گرفته تا باري به دوش مردم افزوده نشود.

 

وي گفت: در ارتباط با قيمت نان، آرد و گندم تا پايان سال تصميم گيري خواهد شد، زيرا اگر تغييري ايجاد شود بايد در بودجه يارانه‌هاي سال 1394 لحاظ شود.

 

تقوي درباره قيمت شير بيان کرد: بحث کارشناسي در اين زمينه صورت گرفت و قيمت خريد 1440 تومان اعلام شد که با توجه به اهميت مصرف محصولات لبني فقط 15 درصد افزايش قيمت در محصولات لبني ايجاد شد و بقيه فاصله قيمتي را با پرداخت يارانه از سوي دولت جبران کرده‌ايم.

 

وي گفت: يارانه تفاوت قيمت شير براي 4ماه پايان سال 92 پرداخت شده و براي 3 ماه نخست امسال رقم و اعتبار اين موضوع قطعي شده اما در شيوه پرداخت تصميم گيري نشده است.

 

تاريخ خبر: شنبه 24 آبان 1393- 21 محرم 1436ـ 15 نوامبر 2014

شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳